Jdi na obsah Jdi na menu
 


        Nejprve pár základních informací o mě: jmenuji se Dagmar Velenová, je mi 27 let, a ještě před 2 měsíci jsem byla zaměstnaná v oblasti marketingu. Ráda sportuji, cestuji, miluji hudbu, lidi a přírodu a se zájmem vyhledávám a vítám nově přícházející životní výzvy. 

         Není to tak dávno, co jsme si s Mikim - mým partnerem ze - snili o návštěvě různých možných exotických zemí a krajů, asi tak jako mnoho dalších lidí. Když tu jednoho krásného večera jsme si řekli, co takhle projet celý svět? Znělo to tak nádherně, ale současně i nereálně. Nicméně jsme dostatečně na to velcí blázni, že jsme se prostě pro tento nápad nadchli a začali zjišťovat, jak by se dal náš sen uskutečnit. 

           Bylo nám jasné, že budeme muset opustit na dobu své drahé domovy, vzdát se veškerého pohodlí, jistot, blízkého kontaktu s rodinou Obrazeka přáteli, zaměstnání v kanceláři, ObrazekObrazek         věcí, které máme denodenně k dispozici, veškerých našich úspor a vyjet ¨na zkušenou“. Není to jednoduché rozhodnutí, ale mohu potvrdit, že samotné rozhodnutí a období před cestou je to nejtěžší, co na takové cestě je. Prostě říct si: „Tak jedem!“ a začít připravovat vše potřebné: tzn. najít nejlevnější kombinaci letenky, zajistit víza, pasy, informace o všech zemích, naplánovat trasu, pořešit finance a účty, pojištění, očkování, zajištění výbavy a potřebných léků na celý rok, obejít všechny doktory, obstarat daně, odhlásit zdravotní pojištění, ukončit zaměstnání, zabalit pouze to nezbytné, atd. atd... 

ObrazekJakmile však sedí člověk v prvním letadle, má z poloviny vyhráno, protože v tomto momentě už se nedá nic změnit či vrátit, to nejhorší máteza sebou. A před sebou xxx dní, s kterými si naložíte podle svého (samozřejmě v rámci rozpočtu) a jediné co Vám zbývá je - prostě si to pořádně užít! Už jen tento pocit nepředstavitelné volnosti stojí za to. Někdo prostě pořídí auto, my pořizujeme cestu kolem světa. A věřte, cena je srovnatelná, užitek však mnohonásobně větší. Protože to, co na takové cestě zažijete a uvidíte, to Vás ohromně „obohatí“, ale na rozdíl od jiných hmotných věcí, Vám to prostě už nikdy nikdo nevezme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sandra - nadpis

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz

Mara - :o)

:o) v porovnani s autem s vami plne souhlasim :o)

Dáša - Re: :o)

použila jsem k porovnání auto, protože to cenově s autem je zcela srovnatelné :-) skutečně to není tak drahá záležitost, jak se může na první pohled zdát...

Eva - Planéta Zem

Obdivujem vašu odvahu,bol to geniálny nápad. Naša planéta je obdivuhodná, preto nechápem ľudí, ktorí sa rok čo rok vracajú na to isté miesto. Míňať peniaze na to , aby človek spoznal krajinu, kultúru a mentalitu ľudí je tá najlepšia investícia. Nádherné fotografie a nepochybne ešte krajšie zážitky. Závidím vám a prajem vám veľa úspechov pri plánovaní ďalších potuliek po našej krasnej zemi.

Dáša - Re: Planéta Zem

Děkuji Evičko, plně s Vámi souhlasím, zážitky máme opravdu nezapomenutelné a stále cestujeme dokud můžeme :-) Zároveň bych chtěla povzbudit všechny, kteří se dostali z jakéhokoli důvodu na tyto stránky a uvažují podniknout něco podobného - neváhejte ani chvíli a běžte do toho!