Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní otevření dílny v domově San Francisco de Asís

  ObrazekOficiální otevření dílny proběhlo ve středu 3. 6. 2009 za nezbytného pokřtění kladivem rozbitou lahví šapmaňského – prý staré peruánská tradice :-)

 

Vaše nákupy přispěly nejen k tomu, aby dílna začala fungovat, ale také to pomohlo všem v domově dodat entusiasmus a dostatečné sebevědomí, že o keramiku je zájem. Markantně přibylo Obrazekdětí, které začali docházet na pravidelné výuky keramiky s profesionálními umělci a dokonce jsme se už těšili prvnímu zájmu turistů. Hurááááá!!

 

Ještě bylo potřeba dokončit ještě pár marketingových záležitostí - přece jen by byl hřích zanechat domov bez řádné osvěty v Cuscu, když už jsme z oboru;-) No a taky konečně strávit plnohodnotný čas se všema v domově.  Teprve minulou neděli jsme se po dojemném a smutném rozloučení odebrali pokračovat naší cestu směrem do  Bolívie. A tak se nám podařilo v Cuscu strávit všehovšudy celý měsíc! Nicméně nelitujeme jediného dne stráveného v domově... 

Ať Machu Picchu, Colca kaňon či jiné krásy a tradice Peru jsou sebedojemnější a úžasnejší, tak moje vzpomínky na tuto Obrazeknádhernou zemi budou vždy oplývat vlídností a odevzdaností všech sester a nepřekonatelným smíchem těchto dětí v domově San Francisco de Asis v Cuscu. Tímto chci jen potvrdit, co jsme během našeho cestování poznali, že opravdu nezáleží, co člověk všechno při takové cestě stihne a uvidí, ale to nejcennější, co si s sebou přiveze domů jsou individuální zážitky, které nemusí být zrovna na nejatraktivnějším místě světa. Zejména pak možnost poznat a pochopit život místních lidí a navzájem se podělit se s nimi o to, co máme my (nemám na mysli vždy materiální věci). A to je to, co nás při takové cestě naplňuje nejvíc.

 
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Slavnostni otevreni dilny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lidka Mala - Male pripomunuti

Mooooooc rada se vracim na tyto stranky a procitam si je,Dasi mas ty stranky stale velmi zajimave a pozoruji, ze neustale neco vylepsujes, kompliment!!! Jo a taky San Franciscus je oficielni krestni jmeno Frnse. Hmmmm