Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak a je to tady

ObrazekTak nastal den D. Už za 4 hodiny se chystáme opustit Evropu a vyrazit vstříc velkému dobrodružství a novým zážitkům. Začínáme možná trochu neobvykle. Naší první destinací je totiž Afrika - prý kontinent plný kontrastů, barev,  překvapení, pro nás Evropany stále trochu tajemný a nepoznaný.

Zjistila jsem, že my Češi máme různé představy o Africe. Moje babička si pod Afrikou například představuje křováky a šamany stroze oděné, pomalované barvami, tančící kolem ohně za rytmu bubnů. Někdo jiný si představuje, že to je země, kam jezdí boháči a turisté, kteří už nevědí kam hlavu složit během jejich dovolené. Z televize zase vidíme Afriku většinou jako nebohý kontinent  sužovaný chudobou, bídou a nemocemi. Představujeme si podvyživené děti, oběti masakrů, válek a slumy.  Z cestopisů ji vidíme jako kontinent s divokou a nádhernou přírodou, s exotickou zvěří, kterou zatím na živo známe pouze ze ZOO.

Jaká Afrika doopravdy je a jak vypadá? Toto tajemství se mi, doufám, podaří pro ty, kteří jsou na tom stejně jako já a Afriku ještě pořádně nezažili, alespoň trochu poodhalit.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martina - Už teď se mi zastesklo...

Dáši, už se těším na další příspěvky, tenhle jsem zhltla jedna dvě, je to dost zajímavé, exotické, srdečné i skličující, určitě zažijete moc dobrodružství a okamžiků setkání.... držím pěsti a myslím na vás!!!

Tata - pěkné stránky

Tak vida, pěkné stránky se ti povedlo na poslední chvíli založit. Ještě, kdyby to šlo, přidat tam počítadlo přístupů.
Tak teď jsem zvědavý, jaké to je v té Africe doopravdy. Šťastnou cestu!